Čo množstvo firiem o Google Analytics 4 nevie a mali by?

Peter nás sprevádza tým, ako si nastaviť Google Analytics 4 a ako s ním pracovať tak, aby bol prínosný pre náš biznis. Vo videopodcaste prinášame aj vizuálneho sprievodcu celým procesom.

„Veľa e-shopov však stále o GA nevie, alebo s ním nepracuje dobre.“

Vypočujte si podcast na vašej obľúbenej platforme:

Odznak podcastovej platformy AppleOdznak podcastovej platformy SpotifyOdznak podcastovej platformy GoogleLogo platformy Youtube

V podcaste nájdete

Peter Šutarík sa venuje webovej analytike viac ako 6 rokov. V Google si získal svoju dôveru, pretože sa stal Google Certified Trainer pre oblasť Google Analytics a práve o ňom sa aj vo videopodcaste rozprávame. Peter nás sprevádza tým, ako si ho nastaviť a ako s ním pracovať tak, aby bol prínosný pre náš biznis. Vo videopodcaste prinášame aj vizuálneho sprievodcu celým procesom.

V rozhovore sa dozviete:

  • aké chyby sa často robia pri práci s Google Analytics 4
  • či si ho dokážu sami spravovať aj ľudia, ktorí nie sú odborníkmi na analytiku
  • ako sa nastavujú reporty priamo podľa našich požiadaviek
  • čo všetko vieme v Google Analytics zistiť

Veľké percento e-shopov o Google Analytics stále nevie a ďalšia veľká časť nevie, čo s ním má robiť. Peter nám vysvetľuje, že jeho náplňou je zbieranie dát. Vďaka nemu môžeme zistiť, ako sa správajú používatelia na našom webe alebo v mobilnej aplikácii. Nie je dôležité však len zbierať dáta, ale vedieť sa na základe nich rozhodovať. Ako nám v tom pomáha funel, sa dozviete v rozhovore.

Peter na záver odkazuje, že ak ešte nemáme nastavenú novú verziu Google Analytics 4, môže byť neskoro. Netreba však robiť paniku, ak ho ešte nemáte, stále je na to trochu času. Ak teda nemáte ešte novú verziu, odporúča, aby sme si nastavili základnú verziu a zamerali sa na hlavné konverzie, a potom časom postupne nastavovali ďalšie veci. Môže to byť dlhodobý proces a analytiku si môžeme budovať postupne. Nemusíme mať hneď všetko, čo ani nie je dobré, pretože ak budeme merať všetko, môžeme mať paralýzu v rozhodovaní.

Anka a Naďa pri nahrávaní podcastu

Riadite úspešnú značku, máte vedomosti a skúsenosti, o ktoré sa chcete podeliť, alebo jednoducho chcete dať o sebe vedieť?

Ozvite sa nám na [email protected] a radi vám priblížime možnosti hosťovania, alebo reklamy v našom podcaste.

Chceme naše podcasty vylepšovať a prinášať vám taký obsah, ktorý vás bude baviť aj vzdelávať

preto by sme sa radi dozvedeli na nich váš názor. Každá spätná väzba - pozitívna, či konštruktívna, nás poteší. :)

ČO MÔŽEME ZLEPŠIŤ