Kde končí intuícia a začínajú dáta v marketingu?

Témou rozhovoru sú dáta, ktoré sú veľmi dôležité na to, aby sme vedeli riadiť marketing a aj obchod vo všetkých rozhodovacích fázach spotrebiteľa.

„Dáta pomáhajú robiť marketing efektívnejšie, z čoho plynú aj vyššie predaje.“

Vypočujte si podcast na vašej obľúbenej platforme:

Odznak podcastovej platformy AppleOdznak podcastovej platformy SpotifyOdznak podcastovej platformy GoogleLogo platformy Youtube

V podcaste nájdete

Ján Stareček je managing director vo firme Data on Steroids, v ktorej pomáhajú firmám mať lepší marketing a predaj vďaka dátam. Práve dáta sú témou rozhovoru. Sú veľmi dôležité na to, aby sme vedeli riadiť marketing a aj obchod vo všetkých rozhodovacích fázach spotrebiteľa.

V rozhovore sa dozviete:

  • prečo by firmy mali riadiť svoje rozhodnutia aj cez dáta
  • s akými všetkými dátami je možné pracovať
  • v akých fázach rozhodovania zákazníka by sme mali sledovať dáta       
  • ako vedia dáta pomôcť pri nastavení cieľovej skupiny
  • ako pomáhajú dáta v nájdení isightu

Intuícia nám pomáha sa správne rozhodovať v bežnom živote. V marketingu je komplexita problému, dát, zdrojov informácií, s ktorými pracujeme, väčšia. Je preto vhodné naše rozhodnutia robiť aj na základe dát a nie len na základe intuícií. Práve vtedy dokážeme robiť marketing efektívnejšie a následne mať aj vyššie predaje.

Firmy chcú predávať, byť úspešné, chcú mať obrat, zisk. Základná chyba marketérov, podnikateľov je to, že by chceli hneď predávať, urobiť nejakú akciu a myslia si, že to bude znamenať väčší predaj. Avšak na to, aby ste boli úspešní, musíte marketing poňať komplexne. Treba komunikovať vo všetkých fázach zákazníckeho rozhodovania. V prípade novej značky je potrebné v prvom rade vybudovať jej znalosť,  pretože keď ju ľudia nepoznajú, ťažko u nej budú nakupovať.

Pred niekoľkými rokmi sme zaznamenali veľký boom ohľadom výkonnostného marketingu, z ktorého sa pomerne efektívne dalo generovať tržby, ale vždy boli dlhodobejšie úspešné značky, ktoré okrem výkonnostného marketingu mali aj dobre vybudovanú značku.

Ján nám na záver odporúča v súvislosti s marketingom: „Pracujte s dátami. Častokrát si pod zberom dát predstavujeme niečo veľmi sofistikované. Keď ste malá firma, vybehnite za zákazníkom a spýtajte sa ho, čo si myslí o vašom produkte. Aj toto je zber dát a vyhodnocovanie."

Anka a Naďa pri nahrávaní podcastu

Riadite úspešnú značku, máte vedomosti a skúsenosti, o ktoré sa chcete podeliť, alebo jednoducho chcete dať o sebe vedieť?

Ozvite sa nám na [email protected] a radi vám priblížime možnosti hosťovania, alebo reklamy v našom podcaste.

Chceme naše podcasty vylepšovať a prinášať vám taký obsah, ktorý vás bude baviť aj vzdelávať

preto by sme sa radi dozvedeli na nich váš názor. Každá spätná väzba - pozitívna, či konštruktívna, nás poteší. :)

ČO MÔŽEME ZLEPŠIŤ