Kde sa môžem pravidelne vzdelávať v marketingu? Odpoveďou je Levosphere blog.

Ilustračný obrázok k blogu

B2B marketingová stratégia: Začnite s obchodom a pridajte obsah

Viete, čo potrebujete na to, aby dobrá B2B marketingová stratégia nezostala vo vašej firme iba na papieri? Je vôbec nejaký rozdiel medzi B2B a B2C marketingom? Prečo sa oplatí marketing veľkých spoločností prepájať s obchodom? S dobrými znalosťami a prehľadom o trhu môžete vytvoriť marketingovú stratégiu, ktorá vám prinesie želané konverzie i skvelé výsledky.

Ilustračný obrázok k blogu

Nie sme na to sami, s kým spolupracuje marketingový stratég?

Marketingový stratég by mal byť kľúčovou postavou v každej spoločnosti, ktorá sa usiluje o úspech. S akými ďalšími marketingovými pozíciami by mal stratég spolupracovať, aby firma dosiahla svoje podnikateľské ciele?

Ilustračný obrázok k blogu

Ako sa nestratiť v dave konkurentov?

Konkurencia je prirodzenou súčasťou podnikania. Aj keď vám online priestor ponúka množstvo výhod, prináša aj viac súťažiacich, ktorí s vami budú bojovať o pozornosť zákazníka. Správne definovanie USP – Unique Selling Proposition pomôže vašej značke vyniknúť a nestratiť sa v dave konkurentov.

Riadite úspešnú značku, máte vedomosti a skúsenosti, o ktoré sa chcete podeliť, alebo jednoducho chcete dať o sebe vedieť?

Ozvite sa nám na [email protected] a radi vám priblížime možnosti hosťovania alebo reklamy v našom podcaste.

Ilustračný obrázok k blogu

Čo robia marketingoví stratégovia?

Sú profesie, ktorých náplň práce je pochopiteľná a zrozumiteľná pre každého. Marketingový stratég medzi ne nepatrí. Za posledné roky sme sa stretli s otázkami od klientov, ale aj našich blízkych, kreatívcov, či agentúr, čo vlastne robíme :) Rozumieme, že práca marketingového stratéga môže byť pre nezainteresovaného človeka "zahalená rúškom tajomstva". Zozbierali sme preto otázky, ktoré najčastejšie dostávame, aby sme našu prácu „odtajnili".

Ilustračný obrázok k blogu

Potrebujete zvýšiť cenu? Pomôžte si marketingovým mixom

Cenotvorba je Achillova päta mnohých podnikateľov, ktorí práve rozbiehajú svoj biznis alebo už narástli a rozvíjajú svoju značku. Nastavenie cien ovplyvňuje aj inflácia, ktorá v súčasnosti tlačí na ich zvyšovanie. Pozrite sa na cenotvorbu z pohľadu marketingového mixu.

Ilustračný obrázok k blogu

Insight. Sonda do túžob zákazníkov.

Viete, čo spotrebitelia skutočne chcú a po čom túžia v hĺbke srdca? Ak nájdete odpovede aj na hlbšie otázky zákazníkov, dostanete sa k unikátnemu insightu. Dobrý insight mení nielen celý váš marketing, ale značne pridáva na hodnote vašej značky. 

Ilustračný obrázok k blogu

Chcete vidieť výsledky? Začnite marketingovou stratégiou

Skúšate s klientmi nové veci a marketingové trendy, ale požadovaný výsledok sa nedostavuje? Pravdepodobne vám chýba marketingová stratégie. Zistite, ako na ňu

Ilustračný obrázok k blogu

Marketingový audit - chiméra, alebo nevyhnutnosť?

Jednoduché posúdenie marketingovej činnosti firmy bez komplexnosti a stanovenia priorít nie je marketingovým auditom. Marketingový audit je nezávislé skúmanie marketingovej výkonnosti organizácie, ktorého cieľom je identifikovať problémové oblasti, príležitosti a navrhnúť opatrenia. Prečítajte si viac o marketingovom audite v našom Levosphere blogu.

Ilustračný obrázok k blogu

A: „Potrebuješ stratégiu!“ B: „Hej? A ktorú?“

Stratégií je veľa, ale majú svoju postupnosť. Ako prvá by mala vzniknúť marketingová stratégia až následne komunikačná stratégia. Zistite, aký je medzi nimi rozdiel.

Ilustračný obrázok k blogu

Žiadna konkurencia, žiadny progres. Jožo je krajší, Jano rýchlejší, kde som ja?

Na trhu nie ste sami. Aby ste si vedeli zadefinovať konkurenčnú výhodu, potrebujete poznať vašu konkurenciu. Spoznať ju môžete prostredníctvom konkurenčnej analýzy.